Napredno iskanje
Pisava
100%
125%
150%
200%
Barve
Privzete barve
Visok kontrast
Obrnjene barve
Črno belo
Kazalec
Resetiraj

Zadnji vnosi

Zadnji vnosi

Datum vnosa: 13. 4. 2021

STEVOVIĆ, Sašo Nedeljko

Deset let je bil vodja oblikovanja izdelkov v tovarni Tomos, vodja likovne šole v Kopru in član raznih likovnih društev.
Datum vnosa: 12. 4. 2021

LAPANJA, Franc

27. november 1924–29. september 2015
Kot prvi je postavil na gostilniško mizo tradicionalne idrijske žlikrofe, ki jih zaradi njihove zahtevne izdelave in strežbe do tedaj niso ponujali.
Datum vnosa: 12. 4. 2021

GORJUP, Viktorija

14. januar 1949–29. februar 2016
Inovativna managerka na področju zdravstva, ki se je s svojimi dosežki vpisala v zgodovino slovenskega zdravstva.
Datum vnosa: 10. 4. 2021

TODOROVSKI, Ilinka

Je poklicna novinarka, varuhinja pravic gledalcev in poslušalcev RTV Slovenija ter publicistka.
Datum vnosa: 30. 3. 2021

DEŽMAN, Januša

19. november 1950
Pesnica, ki prisega na ljubezen in dobro voljo.
Datum vnosa: 30. 3. 2021

PAVLIČ, Jerca

Mladinska pisateljica, ki znanje materinščine prenaša na najmlajše.
Datum vnosa: 30. 3. 2021

PŠENICA, Janez

23. marec 1930–18. november 2020
Janez Pšenica je bil dolgoletni predsednik Hortikulturnega društva Jesenice, ki je pol stoletja delal na projektu ozelenitve Jesenic.
Datum vnosa: 29. 3. 2021

HLADNIK, Janez

Janez Hladnik, duhovnik, doma v Petkovcu pri Logatcu. Deloval med Slovenci v Argentini, kjer je tudi umrl.
Datum vnosa: 24. 3. 2021

KRISTAN, Oroslav

22. april 1867–29. september 1912
Okrožni zdravnik in slovenski izobraženec, ki si je prizadeval za krepitev narodne zavesti ter obstoj in napredek slovenstva.
Datum vnosa: 24. 3. 2021

CIRNSKI, Vinko

9. maj 1932–24. maj 2020
Aktiven na številnih področjih javnega življenja v Dolenjskih Toplicah, zaslužen za izgradnjo novega šolskega poslopja.
Datum vnosa: 22. 3. 2021

TRENZ, Ferdinand Feliks

11. junij 1846–21. marec 1920
Večino poklicnega življenja je bil vojaški zdravnik
Datum vnosa: 18. 3. 2021

PFAJFAR, Franc

Franc Pfajfar je deloval na področju stanovanjskega komunalnega gospodarstva. Župan Občine Žirovnica je bil od leta 1999 do leta 2006.