Napredno iskanje
sl
sl en it hu
Pisava
100%
125%
150%
200%
Barve
Privzete barve
Visok kontrast
Obrnjene barve
Črno belo
Kazalec
Resetiraj

PETERLE, Lojze

PETERLE, Lojze
ES 8, str. 322.

Foto galerija

Rojen:
29. junij 1948, Čužnja vas
Poklici in dejavnosti:
Kraji delovanja:
Leksikon:

R. 29. jun. 1948 v Čužnji vasi. Maturiral je na novomeški gimnaziji in na ljubljanski univerzi diplomiral iz zemljepisa in zgodovine. Preden je postal predsednik slovenskega izvršnega sveta, je služboval na Zavodu za družbeno planiranje. Je soustanovitelj Stranke slovenskih krščanskih demokratov.

  • Branko Marušič: Sto slovenskih politikov 2002, str. 140-141 – s sliko.
  • ES 8, str. 322 – s sliko (podatek, da je r. 5. jul. 1948).
  • Mladina 21. maja 1991 št. 21, str. 21 – s sliko.
Avtor/-ica gesla: Karel Bačer, Knjižnica Mirana Jarca Novo Mesto
Datum prvega vnosa: 15. 12. 2019 | Zadnja sprememba: 28. 1. 2022
Karel Bačer. PETERLE, Lojze. (1948-). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 20. 5. 2022) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/oseba/peterle-lojze/
Prijavi napako