Osnovno šolo in nižjo gimnazijo je obiskoval v Trnovem pri Ilirski Bistrici. Šolanje je nadaljeval na učiteljišču v Ljubljani, kjer je 1957 leta maturiral. V letu 1958 je obiskoval šestmesečno XV. klaso šole za rezervne oficirje v Bileči. Kot učitelj razrednega pouka se je zaposlil na OŠ Košana (1957-1960) in v šolskem letu 1960/61 na OŠ Dragotina Ketteja v Ilirski Bistrici. Med letoma 1961 in 1963 je nadaljeval študij na Višji pedagoški šoli v Ljubljani, smer tehnični pouk. Po končanem študiju je bil do 1974 leta na OŠ Dragotin Kette zaposlen kot učitelj predmetnega pouka in pomočnik ravnatelja. Do 1983 leta je deloval kot svetovalec poklicnega usmerjanja na Zavodu za zaposlovanje Koper. Nato se je vrnil na OŠ D. Kette, kjer je poučeval do upokojitve leta 1997. Med leti 2000 in 2004 je bil poslanec Državnega zbora Republike Slovenije tretjega sklica, poslanska skupina DeSUS.
Je zelo dejaven na različnih področjih ilirskobistriškega kulturnega in družbenega življenja. Od 1958 leta je vključen v Planinsko društvo Snežnik Ilirska Bistrica, katerega predsednik je bil med letoma 1984-1993. Bil je pobudnik in organizator mnogih aktivnosti v društvu, še posebej pri delu z mladino (Ciciban planinec, Zimski vzponi na Snežnik, Planinska pot Snežnik-Snježnik …). Med drugim je bil pobudnik in vodja odbora za ureditev Spominske sobe pesniku Dragotinu Ketteju na Premu. Poleg fotografije (mnoga leta je bil mentor mladim fotografom) se ukvarja še s filatelijo in zbiranjem starega denarja in razglednic. Dolga leta je bil predsednik Primorskega numizmatičnega društva Ilirska Bistrica. Je vnet raziskovalec domače preteklosti (član Društva za krajevno zgodovino in kulturo Ilirska Bistrica) in publicist. Najraje piše o zgodovini in planinstvu, njegove prispevke najdemo v Krajanu, Snežniku, Bistriških zapisih, Ilirskih temah, Bistriški odmevih, Numizmatičnem listu ….
Prejel je mnoga priznanja in nagrade: Zlati znak MK PZS za delo s planinsko mladino, Srebrni znak PZ Hrvaške, Zlati znak PZ Jugoslavije, Kettejevo nagrado za delo na področju kulture v občini Ilirska Bistrica, ter dve medalji za vojne zasluge. Po izboru poslušalcev Radia 94 je bil izbran za osebnost leta 1997.
Občina Ilirska Bistrica, 2011
Knjiga o Snežniku, 2004 (urednik)
Članki v publikacijah: Ilirske teme, Bistriški zapisi, Snežnik, Bistriški odmevi, Primorske novice, Nova filatelija …
1. Vojko Čeligoj. Pridobljeno 27.5.2013 s spletne strani: http://sl.wikipedia.org/wiki/Vojko_%C4%8Celigoj.
2. Osebnost leta je Vojko Čeligoj. Naš borjač, 1998, letn. 2, št. 2, str. 1.