Osnovno šolo je obiskoval v Cerkljah ob Krki. Leta 1967 je končal učiteljišče v Novem mestu, ob delu pa je leta 1974 končal Pedagoško fakulteto v Zagrebu in diplomiral iz predmeta telesna vzgoja.
Pretežni del Zlobkove delovne dobe in življenja je bil tesno povezan z vojaško tematiko. Leta 1968 ga je oddelek za ljudsko obrambo občine Brežice napotil na obvezno služenje vojaškega roka v pehotno šolo rezervnih oficirjev v Bilećo, kjer je bil med najboljšimi gojenci v bataljonu. Aprila 1980 se je poklicno zaposlil v novo ustanovljenem Pokrajinskem štabu za Teritorialno obrambo Posavja Socialistične Republike Slovenije, kjer je bil namestnik poveljnika.
Leta 1988 je bil izvoljen za predsednika Skupščine občine Brežice. Postal je prvi mož občine, s tem pa tudi vodja obrambnih priprav za celotno občino. Med neposrednimi pripravami na slovensko osamosvojitev ga je Skupščina občine Brežice aprila 1990 imenovala za sekretarja Sekretariata za ljudsko obrambo občine Brežice in člana Izvršnega sveta občine Brežice, odgovornega za področje obrambe in zaščite. To obdobje je bilo najzahtevnejše v njegovem vojaškem delovanju. Istega leta se je dejavno vključil v nastajanje in organiziranost Manevrske strukture narodne zaščite v Posavju (MSNZ). Kot edini posavski politik, ki so ga posavski teritorialci vključili v tajni vojaški projekt MSNZ, je opravljal zelo odgovorno dolžnost namestnika načelnika narodne zaščite Posavja.
V avgustu 1993 je bil najprej imenovan za poveljnika 210. učnega centra Teritorialne obrambe Republike Slovenije, nato za poveljnika 2. bataljona 22. brigade Slovenske vojske ter hkrati za poveljnika vojašnice v Cerkljah ob Krki. V njej je uspešno opravljal različne poveljniške dolžnosti vse do leta 2004, ko je bil prerazporejen v Generalštab Slovenske vojske na delovno mesto pomočnika za celostno oskrbo pripadnikov Slovenske vojske. V činu podpolkovnika Slovenske vojske se je upokojil leta 2005.
Po upokojitvi je aktivno sodeloval v Združenju slovenskih častnikov Brežice, kjer je bil enajst let predsednik združenja, v Zvezi veteranov vojne za Slovenijo in še v nekaterih civilnih organizacijah in društvih. Leta 2002 je, za zasluge pri obrambi svobode in uveljavljanju suverenosti Republike Slovenije ter za prizadevno delo v častniški organizaciji, prejel visoko državno odlikovanje, častni znak svobode Republike Slovenije.
Za življenjsko delo in nekatere uspešno izvedene aktivnosti v času službovanja je prejel več kot 45 različnih odlikovanj, plaket, priznanj, nagrad in znakov.
Prejel je častni znak svobode republike Slovenije, veliko plaketo Zveze združenj borcev NOB Slovenije, zlato plaketo združenja slovenskih častnikov Slovenije, red slovenske vojske, red II. stopnje Manevrske strukture narodne zaščite, bronasto medaljo generala Maistra, medaljo za vojaške zasluge, plaketo organizatorja Manevrske strukture narodne zaščite, oktobrsko nagrado občine Brežice, plaketo Krajevne skupnosti Cerklje ob Krki.
Kot poveljnik 210. učnega centra in 2. bataljona 22. brigade Slovenske vojske je v imenu navedenih enot prevzel posebni priznanji Ministrstva za obrambo Republike Slovenije za najboljši enoti Slovenske vojske, tako za 210. UC in za 2/22 br. SV.
Breznikar, E. Manevrska struktura narodne zaščite v Posavju. V: Posavje v letih 1989–1991: spominski zbornik, 2001, str. 29–32.
Šurbek, V. Oprostite, nekdo je naredil veliko napako. V: Zmagovito Posavje: spominski zborni, 2011, str. 251–255.
Teropšič, M. V spomin: Stanislav Zlobko 1947–2021. Dolenjski list, 23. 9. 2021, let. 72, št. 38, str. 20.
Zlobko, S. Ni dovolj, da v življenju sprejemaš usodne odločitve, pri njihovi izvedbi moraš tudi sam sodelovati. V: V uniformi maskirnih barv: življenjepisi visokih častnikov Slovenske vojske iz Posavja, 2013, str. 45–54.
Zlobko, S. Skrb za dokumente, ki so odločali o usodi nabornikov. V: Posavje v letih 1989–1991: spominski zbornik, 2001, str. 45–49.
Zlobko, S. V zapor namesto v zbirni center. V: Zmagovito Posavje: spominski zbornik, 2011, str. 257–263.
Geslo je pripravil dr. Tomaž Teropšič, vojni in vojaški zgodovinar.