Rojen je bil staršema Albinu Rožetu iz Krepelj pri Dutovljah in Dragici Katarini Rože (roj. Marc) iz Kobjeglave.
Na sprehodu s starim očetom, Viktorjem Rožetom, ki je bil po rodu Rožetov iz Dutovelj in se je priženil k Justini Bandelj v Kreplje, je komaj petletni Srečko odkril aluminijasto čutarico. Skrivnost predmeta in predvsem zgodbe o vojnah, ki so vihrale na tem področju in sta o njih tako doživeto pripovedovala stari oče in oče, so spodbudile dečkovo radovednost. (»Kar požiral sem besede Sv. Gora, Fajtji hrib, Sabotin, Sv. Martin …, kot da so ti hribi prekleti.«)
Obiskoval je OŠ Edvarda Kardelja v Dutovljah. Na spodbudo staršev se je izučil za kovinarja, preoblikovalca in spajalca kovin. (»Starši so mi dopovedali, da mi gimnazija na kmetiji ne bo nič pomagala in da za popravilo kmečkega orodja potrebujejo ključavničarja, kakršen je naš vaščan Branko Tavčar – Gomizelov, ki ima tak meštir, da nam lahko vse popravi.«) Bil je štipendist podjetja Kraški zidar iz Sežane, kjer se je po končanem šolanju tudi zaposlil.
Aktivno se je ukvarjal z zbirateljstvom. »Žal časi niso bili naklonjeni zbiranju. Sledovi 2. svetovne vojne so bili še sveži in v času socializma zasebne zbirke niso bile dovoljene. Ko mi je bilo 17 let, so mi miličniki SRS zaplenili celo zbirko, razen čutarice in bajoneta. Znaka Muzejska soba, ki ga je vaščan Branko Tavčar pritrdil v zid, miličnik pa ni mogel izruvati. Miličnikom sem moral obljubiti, da teh stvari ne bom več zbiral.«
V času služenja vojaškega roka v šoli za rezervne častnike v Bileći in Bjelovarju je poglobil svoje znanje o vojaški zgodovini. Po vrnitvi domov, novembra, leta 1986, se je odločil, da bo nadaljeval z zbiranjem vojaške opreme, etnoloških predmetov, uniform. Del svoje zbirke je prvič predstavil na razstavi v dvorani v Dolu pri Vogljah na povabilo prijatelja Jordana Guština. Razstava je obsegala več kot 3.000 eksponatov in je bila medijsko zelo odmevna.
Zbirka se je s časom večala, zato je bilo nujno najti primeren prostor za razstavljanje eksponatov.»V Lokvi sem opazil krasno stavbo Tabor-protiturški stolp iz leta 1485, ki je bil zapuščen in zanemarjen.« Obnovo Tabora, ki se je zdel kot primerno razstavno mesto za njegovo veliko zbirko, sta zagotovili Občina Sežana in Krajevna skupnost Lokev. Obnova je bila dokončana marca 1994. Za sežanski občinski praznik istega leta je v obnovljenem Taboru začel delovati Vojaški muzej Tabor z razstavo, na kateri je predstavljenih več kot 3.500 eksponatov. Občina Sežana ga je leta 1998 nagradila s plaketo Srečka Kosovela, ki se podeljuje posameznikom za dolgoletno uspešno in ustvarjalno delo ter za vidne dosežke s področja kulture in umetnosti.
Izpopolnjeval je svoje znanje iz pirotehnike in je v sodelovanju z Ministrstvom za obrambo, izpostava Postojna, organiziral različne razstave, vezane na civilno zaščito v Sloveniji. Razstave so predstavljale različno tematiko: ročne bombe, vžigalnike, ročne metalce, plinske maske in zaščitne obleke.
V sodelovanju z Goriškim muzejem je pripravil veliko razstav, posebej je pomembno omeniti razstavo, ki jo je pripravljal s kustosinjo Natašo Nemec, z naslovom »19 različnih narodov na bojišču Soške fronte«, ki je bila na ogled v 15 državah udeleženkah prve svetovne vojne.
Muzej je od samega začetka obiskalo veliko pomembnih političnih, kulturnih in znanstvenih osebnosti, med njimi tudi predsedniki držav. Letno ga obišče okrog 12 tisoč obiskovalcev. 15. avgusta 2014 sta potekala praznovanje in proslava dvajsete obletnice Vojnega muzeja Tabor in ob tem je bila tudi objavljena knjiga »Slovenci v avstro-ogrski vojski na vzhodnem bojišču: 1914–1915 z dodatkom Lokavci v prvi svetovni vojni«.Ob tej priložnosti je bila v tretjem nadstropju muzeja odprta razstava. Praznovanje je potekalo v sklopu prireditev ob prazniku Občine Sežana.
»Do današnjega dne (avgust 2014) sem bil za svoje zbirateljsko delo nagrajen z 93 odlikovanji, plaketami in priznanji. Muzejska zbirka pa v tem trenutku šteje 421.212 eksponatov.«
Razstave:
»Vojske v domačem okolju«, Dol pri Vogljah, 1987
»Fašistično nacistična okupacija«, Stara šola, Dutovlje, 1988
»Ostaline druge svetovne vojne«, Ljudska univerza, Sežana, 1988 »Stare knjige o zgodovini Sežane«,Primorski tisk knjigarna, Sežana, 1991
»Protitankovske mine in ubojna sredstva«, Museo di Storico Italiano della Guerra Roverreto, Vicenza, 1992
»Fašistične in nacistične uniforme v Sloveniji«, Pokrajinski muzej Koper, 1993–1994 »Oprema avstro ogrskih vojakov«, Muzej prve svetovne vojne, Kobarid, 1993
»Spomini iz naše mladosti«, Goriški muzej, Kromberk
»19 narodov in narodnosti na soški fronti«, Goriški muzej Kromberk; Sassari (Sardinija), Kijev (Ukrajina), Celovec (Avstrija), Bukarešta (Romunija), Madrid (Španija), London (Velika Britanija), Marseille (Francija), Atene (Grčija)
»Ruski vojni ujetniki na slovenskih tleh«, Rusko veleposlaništvo in Ruski center znanosti in kulture, Ljubljana
»Nemški dokumenti iz časa okupacije«, Zgodovinski arhiv Celje
»Pištole in revolverji«, Vojašnica RKBO, Kranja; Generalštab Slovenske vojske
»Vojne čelade v Sloveniji v zgodovini«, Generalštab Slovenske vojske
»Sedem dni življenja na vasi«, Italija
»Mlekarice iz Krasa v Trst«, Italija
»Uniforme tankistov v zgodovini Slovenije«, Park vojaške zgodovine, Pivka
»Oprema mornarjev v JLA«, Park vojaške zgodovine, Pivka
»Oprema avstro ogrskih in italijanskih vojakov na Soški fronti«, Italija
»Avstro ogrska propaganda v prvi svetovni vojni«, Italija
»Oprema slovenskih pomorščakov«, Pomorski muzej Sergej Mašera, Piran »Oprema vojakov v prvi svetovni vojni«, Sveta Gora
»400 let cerkve sv. Mihaela v Lokvi«, Župnišče, Lokev
»Stare svetilke prve svetovne vojne«, Roveretto, Italija
»96. Avstro ogrski regiment iz Karlovca na bojišču prve svetovne vojne«,v sodelovanju z Goriškim muzejem v muzeju Kromberk in v Karlovcu
»Osebni predmeti družine Kosovel iz Tomaja«,Kosovelova knjižnica in kosovelov dom Sežana 2014
»Osebni predmeti iz Vile Scaramanga v Sežani«, Botanični park Sežana 2014
Zlata plaketa NATO, 1995
Zlata plaketa 510. UC Slovenske vojske, 1995
Srebrna plaketa 510. UC Slovenske vojske, 1995
Bronasta plaketa 510. UC Slovenske vojske, 1995
Vpis v Guinessovo knjigo rekordov, 1989
Plaketa Občine Sežana, 1998
Častni gost kraljevske hiše v Londonu, 1999
Srebrna plaketa ZZB-NOVJ, 2000
Zlata plaketa ZDA-FBI, 2000
Častni gost udruženja boraca NOVJ Srbije, 2000
2. mesto: turistična osebnost leta (Delo), 2001
Častni gost Saveza udruženja boraca narodno oslobodilačkog rata i antifašista Crne gore, 2001
Zlati znak madžarske civilne zaščite, 2007
Zlata plaketa Vojnega muzeja Slovenske vojske, 2009
Nagrada Občine Sežana, 2012
Kristalni globus Izraela za vojne zasluge, 2013
Zlati znak za zasluge ZVVS, Ljubljana
Častni znak – priznanje rudarjev Slovenije
Plakete Francoske legije tujcev
Italijanska zlata plaketa brigade Sassari
Srebrna plaketa Vojaškega muzeja Slovenske vojske
Rusko zlato odlikovanje za vojaške zasluge
Bronasta plaketa ZVVS (Zveza veteranov vojne za Slovenijo)
Bronasti znak Kriminalistične službe Kranj/Republika Slovenija
Bronasta medalja Civilne zaščite Republike Slovenije (za poznavanje in razstavo ročnih bomb)
Srebrni znak KFOR
Srebrni znak Mornariškega odreda Slovenske vojske
Bronasti znak in zahvala Ministrstva za obrambo, Postojna
Bronasti znak in zahvala Oklepno mehanizirane enote, Pivka
Šerifova zvezda za vojne zasluge, Marion County, ZDA
Podatki so vzeti iz življenjepisa, ki ga je Srečko Rože posredoval dne 24. 9. 2014.