Rodil se je 30. novembra 1953 v Naklem pri Črnomlju. Po končani osnovni šoli se je v Ljubljani šolal za kamermana, a je pozneje pristal v novinarstvu.
Bil je dolgoletni novinar na RTV Ljubljana oz. zatem RTV Slovenija. Posebej prodoren je bil na radiu Val 202. Kot novinar je imel izrazit čut za težave malega človeka in je, tudi še po upokojitvi, ustvarjal prispevke o tej problematiki. Oblikoval in vodil je znane radijske in televizijske oddaje, ko t so bile Nedeljsko oko, Jermanovo uho, Kje pa vas čevelj žuli?, Tistega lepega dne. Bil je tudi tesen sodelavec TV Tednika.
Leta 1986 je poročal s prizorišča jedrske nesreče v Černobilu v tedanji Sovjetski zvezi, kamor se je vrnil leta 1991 zaradi organizacije pomoči prebivalcem, zlasti otrokom, ki so tako letovali v Sloveniji.
Marjana Jermana je posebej zaznamovalo vojno dopisništvo. Po osamosvojitvi Slovenije je spremljal dogajanje na mestu spopadov JLA in Teritorialne obrambe Slovenije. V prvi polovici 90-ih let prejšnjega stoletja je poročal z bojišč bivše Jugoslavije na Hrvaškem, posebno iz Vukovarja, ter iz Bosne in Hercegovine, kasneje tudi s Kosova. Leta 2001 je izšla njegova knjiga o dogajanju na Balkanu po razpadu Jugoslavije z naslovom Iz pekla, leta 2008 pa je bil o belokranjskem rojaku Marjanu Jermanu in o njegovem videnju vojne v bivši Jugoslaviji posnet dokumentarni film Na vse ali nič, katerega avtor je Erik Blatnik.
Kljub upokojitvi leta 2018 je ostal še vedno aktiven v novinarstvu. Je prejemnik priznanja RTV Slovenija za življenjsko delo in številnih drugih priznanj.
V zadnjem življenjskem obdobju je živel v Ivančni Gorici. Umrl je 23. marca 2020 v Ljubljani.
Grabrijan Boris, Ljudje ob Kolpi: Marjan Jerman
(https://www.lokalno.si/2020/03/24/235719/zgodba/Ljudje_ob_Kolpi_Marjan_Jerman)
https://sl.wikipedia.org/wiki/Marjan_Jerman