Napredno iskanje
sl
sl en it hu
Pisava
100%
125%
150%
200%
Barve
Privzete barve
Visok kontrast
Obrnjene barve
Črno belo
Kazalec
Resetiraj

CAMUZI, Carlo

CAMUZI Carlo
Foto: Grb plemiške družine Camuzi (Armoriale delle famiglie italiane)

Foto galerija

Rojen:
januar 1707, Tolmezzo (Udine, Italija)
Umrl:
januar 1788, Rim
Poklici in dejavnosti:
Kraji delovanja:
Leksikon:

Koprskega škofa Janeza Krstnika Sandija je nasledil Carlo grof Camuzi, po latinsko Comutius. Duhovniško posvečenje je prejel 11.6.1729. Bil je arhidiakon v Tolmezzu (Udine), za škofa ga je imenoval 20.6.1756 papež Benedikt XIV, ki ga je tudi posvetil 28.10.1756 v Rimu.

Odpovedal se je službi 1.6.1776 in se umaknil v Rim, kjer je bil 15.7.1776 imenovan za naslovnega nadškofa Tarza in 2.4.1781 za naslovnega patriarha Antiohije. Umrl je v Rimu leta 1788 in bil pokopan v grobnici lateranske knjižnice, ki si jo je dal narediti še za časa življenja. Nasledil ga je škof, kamaldolec br.Bonifacio da Ponte.

Terpin, S.: Episcopi ecclesiarum Tergestinae atque Justinopolitane…, Tergesti 1833, str. 88.

Babudri, F.: Cronologia dei vescovi di Capodistria, v: Archeografo triestino, s. 3, V (1909), str. 235sl.

Avtor/-ica gesla: Peter Štoka, Knjižnica Koper
Datum prvega vnosa: 13. 3. 2019 | Zadnja sprememba: 9. 7. 2020
Peter Štoka. CAMUZI, Carlo. (1707-1788). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 28. 11. 2021) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/oseba/camuzi-carlo/
Prijavi napako