Ricerca avanzata
it
sl en it hu
Scrittura
100%
125%
150%
200%
Colori
Colori predefiniti
Contrasto elevato
Colori invertiti
Bianco e nero
Puntatore
Ripristina

CAMUZI, Carlo

CAMUZI Carlo
Foto: Grb plemiške družine Camuzi (Armoriale delle famiglie italiane)

Galleria fotografica

Nato:
januar 1707, Tolmezzo (Udine, Italija)
Morto:
januar 1788, Rim
Professioni e attività:
Luoghi di attività:
Lessico:

Koprskega škofa Janeza Krstnika Sandija je nasledil Carlo grof Camuzi, po latinsko Comutius. Duhovniško posvečenje je prejel 11.6.1729. Bil je arhidiakon v Tolmezzu (Udine), za škofa ga je imenoval 20.6.1756 papež Benedikt XIV, ki ga je tudi posvetil 28.10.1756 v Rimu.

Odpovedal se je službi 1.6.1776 in se umaknil v Rim, kjer je bil 15.7.1776 imenovan za naslovnega nadškofa Tarza in 2.4.1781 za naslovnega patriarha Antiohije. Umrl je v Rimu leta 1788 in bil pokopan v grobnici lateranske knjižnice, ki si jo je dal narediti še za časa življenja. Nasledil ga je škof, kamaldolec br.Bonifacio da Ponte.

Terpin, S.: Episcopi ecclesiarum Tergestinae atque Justinopolitane…, Tergesti 1833, str. 88.

Babudri, F.: Cronologia dei vescovi di Capodistria, v: Archeografo triestino, s. 3, V (1909), str. 235sl.

Autore/autrice della voce: Peter Štoka, Knjižnica Koper
Data del primo inserimento: 13. 3. 2019 | Ultima modifica: 9. 7. 2020
Peter Štoka. CAMUZI, Carlo. (1707-1788). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 16. 6. 2024) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/it/oseba/camuzi-carlo/
Segnala un errore