Ricerca avanzata
it
sl en it hu
Scrittura
100%
125%
150%
200%
Colori
Colori predefiniti
Contrasto elevato
Colori invertiti
Bianco e nero
Puntatore
Ripristina

ARKO, Mihael

ARKO, Mihael
Prim. SBL 1. sn., str. 19.

Galleria fotografica

Nato:
11. September 1857
Morto:
29. April 1938
Professioni e attività:
Lessico:

R. 19. sept. 1857 v Zapotoku pri Sodražici, u. 29. mar. 1938 v Idriji. Gimnazijo in bogoslovje je dokončal v Ljubljani in bil posvečen za duhovnika (19. sept. 1880). Kot kaplan je služboval v Škofji Loki in Hrenovicah pri Postojni, nato je bil kurat in pozneje župnik v Šturiju na Vipavskem in od l. 1897 mestni župnik in dekan v Idriji. V l. 1902 – 1908 je bil deželni poslanec kat. nar. stranke za idrijski okraj. Dopisoval je različnim ljubljanskim listom, od l. 1919 pa slovenskim primorskim listom, v katerih je objavil več zgodovinskih člankov o Idriji in idrijskem rudniku. Pospeševal je cerkveno in posvetno glasbo, vodil Kat. del. družbo, bil odbornik Kons. društva in Reifeisnove posojilnice v Idriji. Nagrajen je bil z naslovom duhovnega svetnika in tajnega papeževega komornika.

  • Prim. SBL 1. sn., str. 19 – s sliko.
  • Ribnica skozi stoletja 1982, str. 21 – s sliko.
  • SBL I, str. 15.
Autore/autrice della voce: Karel Bačer, Knjižnica Mirana Jarca Novo Mesto
Data del primo inserimento: 15. 12. 2019 | Ultima modifica: 15. 12. 2019
Karel Bačer. ARKO, Mihael. (1857-1938). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 18. 5. 2022) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/it/oseba/arko-mihael/
Segnala un errore