Született:
3. October 1897, Modrejce
Elhunyt:
27. November 1974, Bača pri Modreju
Hivatások és tevékenységek:
A tevékenység helyei:
Község:
Lexikon:
Életrajz
Franc Štrukelj je osnovno šolo dokončal na Mostu na Soči, gimnazijo pa v Ljubljani. Študiral je na Ljubljanski in Praški univerzi. Po študiju je bil vrsto let vodja elektrarne v Bači pri Modreju. V organizaciji raznih prosvetnih društev je imel več predavanj o elektriki.
V prostem času je bila njegova strast jamarstvo. Raziskoval je okoliške jame ter o njih večkrat tudi pisal. Med drugim je v Koledarju Goriške Mohorjeve družbe leta 1925 napisal članek Iz tolminskega podzemnega sveta, ki opisuje Dantejevo jamo v bližini Tolminskih korit in jamo Smoganica nad Drobočnikom.
Forrás és szakirodalom
Primorski slovenski biografski leksikon, 15. snopič, Gorica: Goriška Mohorjeva družba, 1989, str. 598
Az első bevitel dátuma: 23. 7. 2012
|
Utolsó módosítás: 30. 12. 2025
Miha Vehar. Franc ŠTRUKELJ. (1897-1974). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 26. 1. 2026) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/hu/oseba/franc-strukelj-2/
Morda vas zanimajo tudi
A bevitel dátuma: 26. 2. 2024
Avgust IPAVEC
Duhovnik in skladatelj, ki izhaja iz Ročinja na Goriškem. Poznamo ga zlasti kot skladatelja številnih oratorijev, kantat in maš ter zborovskih del.
A bevitel dátuma: 19. 10. 2015
Stojan BATIČ
Kipar, avtor številnih javnih spomenikov in parkovne plastike po Sloveniji
A bevitel dátuma: 30. 8. 2023
Anton JERŠINOVIĆ
5. December 1876–26. October 1925
Klasični filolog, profesor na gimnazijah v Ljubljani, Kranju in Celju ter ravnatelj celjske gimnazije v letih 1919–1925
