Részletes keresés
hu
sl en it hu
Betűtípus
100%
125%
150%
200%
Színek
Alapértelmezett színek
Magas kontraszt
Fordított színek
Fekete-fehér
Mutató
Visszaállítás

BULC, Violeta

Violeta Bulc - Dolenjski list, 23. oktober 2014, str. 40.

Foto galéria

Született:
24. January 1964, Novo mesto
Hivatások és tevékenységek:
A tevékenység helyei:
Község:
Lexikon:

Osnovno šolo je obiskovala v Trebnjem, od koder tudi izhaja, gimnazijo pa od leta 1978 do 1982 v Novem mestu. Njen tast, Marko Bulc, je bil znan slovenski politik. Študij je zaključila leta 1988 v Ljubljani na Fakulteti za elektrotehniko, smer računalništvo in informatika. Po diplomi je v ZDA, na univerzi v San Franciscu (Golden Gate University) opravila magisterij s področja informatike. Leta 2004 pa je v Sloveniji diplomirala še na Poslovni šoli IEDC Bled.

Najprej se je kot analitičarka informacijskih sistemov zaposlila v ljubljanski Metalki, d. d. (1988–1989), nato pa je svojo karierno pot nadaljevala v Silicijevi dolini, kjer je bila med letoma 1991 in 1994 v podjetju DHL Systems zaposlena kot vodja analize poslovnega računalniškega omrežja. Po vrnitvi v Slovenijo je bila v Telekomu Slovenije sprva vodja Službe za mednarodni promet in kasneje direktorica Sektorja za poslovanje z operaterji (1994-1999) ter soustanoviteljica in podpredsednica uprave Telemacha (1999-2000).

Kot podjetnica in svetovalka na področju razvojnih strategij za podjetja, lokalne skupnosti in regionalne razvojne agencije je leta 2000 ustanovila podjetje Vibacom, hiša poslovnih rešitev. Razvila in registrirala je novo, tudi nagrajeno metodo za pospeševanje poslovnih sistemov. Predavala in svetovala je v številnih slovenskih podjetjih in bila za več svetovalnih projektov tudi nagrajena. Za leto 2010 ji je Gospodarska zbornica Slovenije podelila priznanje za projekt InCo gibanje – gibanje za inovativne preboje.

Septembra 2014 je v vladi pod vodstvom premierja Mira Cerarja en mesec kot ministrica brez listnice vodila Službo za razvoj in evropsko kohezijsko politiko, nato pa je bila oktobra 2014 imenovana za slovensko komisarko v Evropski uniji, kjer je v mandatu 2014 –2019 vodila resor za promet.

Kot aktivna športnica v mladosti je leta 1979 postala slovenska prvakinja v metu kopja, leta 1982 je bila članica jugoslovanske košarkarske reprezentance. V ZDA pa si je leta 1994 priborila tudi črni pas v taekwondoju in hapkidu.

A bejegyzés szerzője: Mateja Kambič, Knjižnica Mirana Jarca Novo Mesto
Az első bevitel dátuma: 15. 12. 2019 | Utolsó módosítás: 24. 1. 2021
Mateja Kambič. BULC, Violeta. (1964-). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 19. 1. 2022) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/hu/oseba/bulc-violeta/
Hiba bejelentése