Advanced Search
en
sl en it hu
Fonts
100%
125%
150%
200%
Colours
Default colours
High contrast
Inverted colours
Black and white
Pointer
Reset

SKULJ, Andrej

Birth Date:
24. February 1880
Death Date:
23. November 1956
Alternative names:
Škulj
Professions and Activities:
Places of Work:
Municipality:
Lexicon:

R. 24. febr. 1880 na Griču pri Vel. Laščah, u. 23. nov. 1956 v Ljubljani. Po osnovni šoli v Velikih Laščah in Ljubljani je obiskoval 3. razred gimnazije in ljubljansko učiteljišče ter l. 1902 maturiral. Med drugim je bil učitelj v Šentjerneju in šolski upravitelj v Tržiču ter banovinski šolski nadzornik. Prizadeval si je za ustanavljanje kmetijsko-gospodarskih nadaljevalnih šol in sestavil zanje učni načrt, ustanovil v Ljubljani Centralni šolski vrt in postal njegov upravitelj. S članki je sodeloval v sadjarskih in vrtnarskih listih, bil soustanovitelj Mladinske matice in zanjo pisal mladinske knjige.

  • ES 11, str. 115.
  • SBL III, str. 341.
Password Author: Karel Bačer, Knjižnica Mirana Jarca Novo Mesto
Date of First Entry: 15. 12. 2019 | Latest Modification: 5. 2. 2022
Karel Bačer. SKULJ, Andrej. (1880-1956). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 3. 2. 2023) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/en/oseba/skulj-andrej/
Report a Bug