Advanced Search
en
sl en it hu
Fonts
100%
125%
150%
200%
Colours
Default colours
High contrast
Inverted colours
Black and white
Pointer
Reset

CIPOT, Zoltan

CIPOT, Zoltan
CIPOT, Zoltan - Foto: neznan

Photo Gallery

Birth Date:
31. December 1859, Puconci
Death Date:
7. February 1923, Vinár (Pápa, Madžarska)
Alternative names:
Zoltán Czipott
Professions and Activities:
Places of Work:
Municipality:
Lexicon:

Zoltan Cipot se je rodil v Puconcih kot sin evangeličanskega duhovnika Rudolfa Cipota. Po osnovni in srednji šoli je doštudiral medicino na Dunaju in po pripravniškem stažu služboval kot zdravnik v Murski Soboti, na Madžarskem in na Slovaškem.
Bil je prvi predstojnik murskosoboške bolnišnice, ki so jo odprli 15. novembra 1893. Ta je imela ob otvoritvi 4 bolniške sobe s 24 posteljami. Zoltan Cipot je bil aktiven tudi v javnem življenju v Murski Soboti in okolici.

Dr. Czipot Zoltán. Mörszka krajina, 1923 (25. februar), let. 2, št. 8, str. 3.

Password Author: Jožef Papp, Knjižnica Murska Sobota
Date of First Entry: 18. 11. 2016 | Latest Modification: 2. 5. 2020
Jožef Papp. CIPOT, Zoltan. (1859-1923). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 17. 7. 2024) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/en/oseba/cipot-zoltan/
Report a Bug