Advanced Search
en
sl en it hu
Fonts
100%
125%
150%
200%
Colours
Default colours
High contrast
Inverted colours
Black and white
Pointer
Reset

ABRAHAM, Lavoslav

Portret Lavoslava Abrahama
Fototeka KOK - Lavoslav Abraham

Photo Gallery

Birth Date:
31. October 1883, Libuče pri Pliberku, Avstrija
Death Date:
25. May 1926, Prevalje, Slovenija
Alternative names:
Leoplod
Places of Work:
Municipality:
Lexicon:

Živel je na Prevaljah, kjer je pokopan na starem pokopališču ob cerkvi. Slovel je po svojih igralskih sposobnostih, se uveljavil tudi kot režiser in bil eden najbolj znanih članov Katoliškega prosvetnega društva za Prevalje in okolico. Že pred prvo svetovno vojno in tudi v času Mohorjeve družbe na Prevaljah (1919-1927) je bil oder, kjer so uprizarjali igre, pri Šteklu na Fari. Veliko je bral, poznal je vsebino mnogih knjig, vodil je tamburaški zbor in ob smrti so ga številni Prevaljčani pospremili na zadnje počivališče, na Faro. Na nagrobnik so pod njegovim imenom vklesali še besedi: kulturni delavec.

Password Author: Simona Šuler Pandev, Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika
Date of First Entry: 13. 1. 2020 | Latest Modification: 7. 10. 2021
Simona Šuler Pandev. ABRAHAM, Lavoslav. (1883-1926). Obrazi slovenskih pokrajin. Mestna knjižnica Kranj, 2020. (citirano: 19. 5. 2022) Dostopno na naslovu: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/en/oseba/abraham-lavoslav/
Report a Bug